×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲
جلسه هم اندیشی مجموعه مدیریت شهری و شورای اسلامی با برق منطقه ای شهرستان رشت

گیلان پیام/با حضور مدیران مجموعه مدیریت شهری، جلسه هم اندیشی پیشگیری از قطعی برق و بحران های احتمالی ناشی از بارش برف در شورای شهر تشکیل شد.
نشست مجموعه مدیریت شهری و اداره برق منطقه ای شهرستان رشت که با حضور مسعود عباس نژاد رییس کمیسیون حمل و ترافیک ، هادی رمضانی رییس کمیسیون توسعه پایدار، کریمی کرنق رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت، برخی مدیران شهرداری و رئیس برق منطقه ای شهرستان رشت تشکیل شد ، هماهنگی های لازم برای پیشگیری از قطعی برق در بارش احتمالی برف در روزهای آتی انجام گرفت.
یوسف یزدانی، سرپرست شهرداری رشت در این جلسه اعلام کرد: هدف همه ما خدمات رسانی مطلوب به شهروندان در زمستان پیش رو است و بنده از همینجا مراتب قدردانی خود را از تلاشهای تمامی مدیران و مجریان سازمان های خدمت رسان شهر رشت اعلام میدارم.
وی افزود: شهرداری با تمام قوا در بخشهای عمرانی و خدماتی آماده انجام امور مربوط به بازگشایی معابر و پایش محیطی شهر از آسیبهای احتمالی ناشی از برف در روزهای آتی میباشد.
یزدانی خاطر نشان کرد: در ۱۵ سال اخیر ناوگان خودرویی شهرداری نوسازی نشده اما با این وجود، آماده سازی مطلوب برای مقابله با بحرانهای احتمالی ناشی از برف در شهرداری ایجاد شده است.
سرپرست شهرداری رشت بیان داشت: مناطق شهرداری، هر یک پیمانکاران مشخصی برای خدمات رسانی دارند و مراکز حساس شهری از جمله پست های برق ، مراکز درمانی، بیمارستانی، نانوایی ها و غیره را تحت پوشش شبانه روزی دارند.
یزدانی گفت: خواهش ما از سازمان برق منطقه ای این است که تجهیزات برف روبی و بازگشایی معابر خود را در حالت آماده باش نگهدارند تا به یاری هم بتوانیم در اسرع زمان قطعی های احتمالی برق را مرتفع نماییم.
سرپرست شهرداری رشت در بخشی از سخنان خود اشاره داشت: برای کلان‌شهری مانند رشت شبکه های توزیع برق زیرزمینی بسیار زیباتر و کارآمدتر خواهد بود و با توجه به اینکه ساختار اصلی شهر رشت مدلی از ” باغ شهر” بوده و برق رسانی شهر از دیرباز به شکل شبکه های زیر زمینی اجرا شده، خواهش ما از مسئولان مربوطه این است که با وجود پرهزینه تر بودن این نوع شبکه، ترجیح در برق رسانی بر این مبنا قرار گیرد تا هم از زیبایی بیشتری در سطح شهر برخوردار باشیم و هم در طول سالیان بعد، مدیریت شهری نگران قطعی برق ناشی از سقوط درختان و مسائلی از این دست نباشد.
مهندس خشنود، رئیس اداره توزیع برق منطقه ای شهرستان رشت نیز در این جلسه با اشاره به این نکته که در سال ۹۱ مصوبه ای در استانداری گیلان تصویب شد مبنی بر اینکه به مدت یکسال برای خیابانهای با عرض بیش از ۲۰ متر، ایجاد شبکه های برق بشکل زیر زمینی انجام شود، اظهار کرد: هنوز هم برخی شهروندان با استناد به این ماده خواهان توزیع برق زیر زمینی برای محله خود هستند اما هزینه در این مدل برق رسانی زیاد است و در این خصوص برای تامین اعتبار مورد نیاز دچار چالش هستیم و باید برای این تامین اعتبار چاره ای بیندیشیم.
مهندس خشنود در موضوع آماده سازی تامین برق شهر برای روزهای برفی گفت: هماهنگی سازمانی شهرداری با اداره برق، در روزهای برفی برای بازگشایی معابر و همچنین ، پایش درختان و پیشگیری از سقوط آنها، سبب برق رسانی بدون مشکل به شهر خواهد بود.
وی ادامه داد: از شهرداری میخواهیم در خصوص صدور مجوز برای تعویض پایه ها و تیرهای برق فرسوده در سطح شهر، همکاری لازم را در کمترین زمان مبذول دارد؛ زیرا تعویض پایه های برق هم از لحاظ ایمنی، هم زیباسازی شهری مورد اهمیت بوده و هم ایجاد ظرفیتهای جدید برای برق رسانی در محلات را میسر میسازد.
عباس نژاد رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به این نکته که شبکه های توزیع برق، در اولویت ملزومات زندگی شهری است گفت: لازم است که شهرداری با دیگر دستگاههای خدماتی شهری همچون ادارات برق، آب و گاز یکپارچه و هماهنگ عمل کند.

وی گفت: جهت جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی و رضایت شهروندان میتوان با هماهنگی میان ادارات، یکبار حفاری انجام شود و پس از کلیه عملیات مربوط به آب، برق، گاز و مخابرات ترمیم آسفالت صورت پذیرد در این صورت همه دستگاهها و ادارات ضمن انجام وظایف درهزینه ها صرفه جویی خواهند کرد.

هادی رمضانی رییس کمیسیون توسعه پایدار شهری شورا نیز در این جلسه ضمن تایید تصمیمات صورت گرفته گفت: در موضوع برق رسانی زیر زمینی معاونت عمرانی شهرداری با سازمان برق منطقه ای تعاملات خود را انجام دهند و چنانچه در این راستا نیاز به صدور مصوباتی بود، به شورای شهر اعلام نمایند تا کارهای لازم انجام شود.
کریمی کرنق، رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: ‌هفته گذشته جلسه ای با موضوع مدیریت بحران برف در شورا تشکیل و مقرر شد سازمان سیمامنظر و معاونت خدمات شهری پایش‌های لازم جهت شناسایی درختهای فرسوده در سطح شهر را انجام دهد و هرس درختان پرشاخ و برگ در مجاورت سیمهای برق نیز صورت گیرد تا بروز صدمات به اتصالات برق به حداقل برسد.
وی در این جلسه در خصوص جابجایی یک جایگاه برق فشار قوی در بازارچه چمران رشت، جهت ساخت راست گرد، با مسئولان برق منطقه ای گفتگو کرد./انتهای پیام

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید توسط تیم مدیریت در «گیلان پیام» منتشر می شود.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.