×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳
تفاهم‌نامه بین شرکت برق منطقه ای گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان مبادله شد

به گزارش گیلان پیام،«بهمن داراب زاده» مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان در این خصوص گفت: هدف از این جلسه تعمیق و تحکیم بیش از پیش ارتباط صنعت و دانشگاه است. در شرکت برق منطقه‌ای گیلان اهتمام ویژه ای به موضوعات تحقیقاتی و پژوهشی وجود دارد و امیدواریم در ارتباطی دو سویه با دانشگاه به عنوان مراکز تولید علم ، دانش و تولید محتوا اهداف شرکت بیش از پیش محقق شود.
وی افزود: اعتقاد داریم که تحقیق و پژوهش همراه با توسعه از مباحث مهم جهان است که موجب پیشرفت فناوری و تکنولوژی در عرصه‌های مختلف و حتی تولید علوم جدید خواهد شد. اهمیت تحقیق و پژوهش به حدی است که بسیاری از کشورهای دنیا، بخش قابل توجهی از درآمدهای ملی خود را به آن اختصاص می‌دهند.
داراب زاده با اشاره به فرمایش گهربار مقام معظم رهبری که فرمودند : « در دفاع از جامعه نخبگان و از حرکت علمی کشور ، تا نفس دارم ذره ای کوتاه نخواهم آمد»، گفت: در برهه زمانی و شرایط فعلی ، بیش از هر زمان دیگری حس میشود که، یکی از ارکان و پایه‌های اصلی رسیدن به خودکفایی و قطع وابستگی، ارتباط صنعت و دانشگاه و انجام پروژه‌های علمی و تحقیقاتی است.
وی افزود: ایمان و اعتقاد راسخ به ارتباط تنگاتنگ با مراکز علمی و دانشگاه‌ها داریم و تعریف پروژه‌های مختلف و متنوع در شرکت برق گیلان و همکاری با دانشگاه‌های تراز اول کشور و مراکز علمی و دانشگاهی بومی استان گیلان به خوبی موید این مهم می باشد.
داراب زاده گفت: تعریف پروژه ها در شرکت برق منطقه‌ای گیلان با نگاه کاربردی جهت حل مسائل و مشکلات حوزه برق انجام می گیرد. انشاء ا… با بهره گیری از پتانسیل و ظرفیت مراکز علمی و دانشگاه و تلفیق تجربه با دانش بتوانیم قدم های موثری در حل مسائل حوزه صنعت برق استان و کشور برداریم تا به افق و چشم انداز مد نظر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که همان توسعه پایدار است برسیم و در زمینه صنعت برق نیز بتوانیم به یک صنعت بالنده، شکوفا و خودکفا دست پیدا کنیم.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به این که صنعت برق، صنعتی زیربنایی و زیرساختی است گفت: انجام فعالیت‌های تخصصی، مهندسی و پیچیده در صنعت برق موجب شده تا صنعت برق از حساسیت ویژه‌ای برخوردار باشد. در دنیای امروز از بزرگ‌ترین فعالیت های اقتصادی، تجاری، صنعتی و … گرفته تا ریزترین و جزیی‌ترین آنها در زندگی روزمره، متاثر از انرژی برق بوده و در دنیای مدرن امروزی عملا زندگی بدون برق یا میسر نبوده یا بسیار مشکل خواهد بود.
وی با مقایسه صنعت برق در گذشته با امروز، گفت: صنعت برق بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران از پیشرفت چشمگیری برخوردار بوده است. در اوایل انقلاب حدود ۷ هزار مگاوات انرژی برق در یک شبکه ناپیوسته و جزیره‌ای در کشور تولید می‌شد که این مقدار به حدود ۸۰ هزار مگاوات قدرت منصوبه در حال حاضر افزایش پیدا کرده است و علاوه بر آن هم اکنون از شبکه بسیار منسجم و پیوسته ای در عرصه تولید برق بهره می بریم.
داراب زاده با اشاره به تحریم های همیشگی و ظالمانه دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: از ابتدای پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی ایران و به خصوص در بخش ورود تکنولوژی در صنعت برق با تحریم های مختلفی مواجه بودیم. اما صنعت برق کشور با تکیه بر دانش بومی و با تکیه بر اصل ایمان و خودباوری توانست وابستگی در عرصه صنعت برق را به حداقل برساند و به یقین می توانیم بگوییم که تا فتح قله خودکفایی و قطع وابستگی به خارج از کشور راه و زمان چندانی نمانده است.
وی با اشاره به قدمت بالای ۱۱۵ سال صنعت برق استان گیلان، گفت: شرکت برق منطقه‌ای گیلان دارای ۷۱ پست فوق توزیع و انتقال و دارای حدود ۲۸۵۰ کیلومتر مدار خطوط فوق توزیع و انتقال می باشد و مسئولیت انتقال انرژی برق از نیروگاه‌ها در سطوح ولتاژی۶۳، ۱۳۲، ۲۳۰، ۴۰۰ کیلوولت و نهایتا تبدیل این ولتاژ در سطح ۲۰ کیلوولت جهت تحویل به شرکت توزیع نیروی برق را برعهده دارد./انتهای پیام

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید توسط تیم مدیریت در «گیلان پیام» منتشر می شود.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.