×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
تعاونی‌ها ظرفیتی در راستای تحقق شعار سال هستند/ تشکیل تعاونی‌ها در بحث جهش تولید باعث رونق اقتصادی می‌شود/ رونق اقتصاد نیازمند تشکیل بسیج مردمی است

گیلان پیام/مهندس کیا عاشوری در جلسه شورای توسعه و تعاون شهرستان رشت ضمن تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: تقویت جلسات شورای توسعه و تعاون گامی در راستای تحقق شعار سال بوده که به نوعی در تعیین راهبردها کمک کننده است.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه اقتصاد از مؤلفه‌های مهم قدرت در هر کشور است، افزود: قدرت از مؤلفه‌های مختلف سیاسی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تشکیل شده؛ در این زمان اگر آمریکا از لحاظ اقتصادی ماهیت خود را از دست داده علت آن بروز کشورهایی نو ظهور اقتصادی است. خیلی از کشورهای دیگر هم تلاش می‌کنند در حوزه اقتصادی از قدرت‌های برتر جهان پیشی بگیرند لذا اقتصاد بسیار مهم بوده که می‌تواند جایگاه کشورها را مشخص کند.

عاشوری اقتصاد را مؤلفه مادی دانست و گفت: مقام معظم رهبری بارها با انتخاب شعار سال پیرامون مباحث اقتصادی، بر اهمیت این موضوع بارها تأکید داشته‌اند زیرا اگر چالش‌های اقتصادی حل شود، مردم به آرامش و رفاه می‌رسند؛ شکوفایی اقتصاد راهکارهایی دارد که تبدیل ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل یکی از همین راهکارهاست.

وی بیان کرد: تشکیل تعاونی‌ها در بحث جهش تولید با همت مردم هم عامل دیگر رونق اقتصادی است، در دورترین روستا هم اگر بخواهند موفقیت اقتصادی داشته باشند با ایجاد تعاونی می‌توانند به این هدف دست یابند، تجمیع سرمایه‌های اندک و پراکنده مردم منتج به نتیجه بسیار خوبی می‌شود، تشکیل تعاون و با هم افزایی منجربه نتیجه مفید می‌شود.

فرماندار رشت گفت: در دوران دفاع مقدس با حضور بسیج، به نوعی تعاون و هم افزایی ملی از جنس مردم را شاهد بودیم، در حوزه اقتصاد هم باید بسیج مردمی تشکیل شود تا با همیاری و همکاری شاهد نتیجه اثرگذار باشیم، با تشکیل تعاونی ظرفیت‌های مادی و معنوی در جهت رسیدن به هدف مشترک تجمیع می‌شود.

عاشوری با بیان اینکه تعاونی‌ها دچار کم لطفی دولت‌ها شدند، ادامه داد: در مجموعه توسعه تعاون می‌توانید شرکت‌های تخصصی اقماری داشته باشید، باید با استفاده از این شرکت‌ها خلأها را پر کرد، توسعه تعاون از همین موارد رقم می‌خورد.

وی با بیان اینکه نگاه دولت ایران قوی این است که تعاونی‌ها در اولویت باشند، افزود: ظرفیت‌های بی نظیری در تعاونی‌ها وجود دارد که می‌تواند در تحقق شعار سال کمک کننده باشد و به نوعی دغدغه‌های اشتغال و اقتصاد را برطرف کند، در استان گیلان ظرفیت‌های خوبی در حوزه تعاونی‌ها وجود دارد.

فرماندار رشت با اشاره به فعالیت ۳۵۰ شرکت تعاونی فعال در شهرستان ادامه داد: تعاونی‌ها می‌توانند در حوزه‌های مختلف گردشگری، پرورش ماهیان خاویاری و غیره نقش آفرین باشند، باید اولویت و نگاه ما در هر کاری به توسعه تعاونی‌ها باشد./انتهای پیام

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید توسط تیم مدیریت در «گیلان پیام» منتشر می شود.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.