×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳
تقویت تعاملات و اعتمادسازی بیشتر هدف اصلی نشست با شرکای اجتماعی است

گیلان پیام/ کیوان مرتضوی در این نشست با تاکید بر رویکرد تعاملاتی سازمان با شرکای اجتماعی و از جمله کارفرمایان ، تقویت اعتمادسازی و تلطیف فضای حاکم را از اهداف نشستهای مشترک برای گفتمان و تفاهم بهتر برشمرده و افزود : طراحی نشستهای مدون با فعالان تشکلها و مجامع کارفرمایی در قالب شورای راهبردی شرکای اجتماعی و اجرای دوره های آموزشی جهت آشنایی با مقررات و تکالیف قانونی از فعالیتهای صورت گرفته در این راستاست .

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی با مولفه های اقتصادی اجتماعی کشور گره خورده و از آنها تاثیرپذیرفته و متقابلاً برروی آنها تاثیرمیگذارد اظهار داشت اگر حال تولید و صنعت و اقتصاد خوب باشد حال تامین اجتماعی نیز خوب خواهد بود .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به بدهی ۱۸۶۵ میلیارد تومانی کارفرمایان گیلانی لغایت شهریور سال ۱۴۰۲ اظهار داشت پیش بینی میکنیم این رقم در حال حاضر به افزون بر ۲۰۰۰ میلیارد تومان رسیده باشد و از آنجا که تحقق مناسب تعهدات با وصول مطالبات و حق بیمه ها انجام میگیرد انتظار داریم انجمن ها و تشکلهای کارفرمایی در این زمینه به تشویق و ترغیب کارفرمایان جهت تعیین تکلیف دیون اقدام نمایند .

اکبر تطهیری مقدم رئیس هیات مدیره انجمن مدیران صنایع استان با قدردانی از اقدامات تامین اجتماعی با تاکید بر لزوم شکل گیری فضای دوستانه و موضع گیری نکردن کارفرما و سازمان در مقابل هم ، خواستار ایجاد کارگروههای مشترک برای پیگیری و رسیدگی به پرونده های مطالباتی سازمان و تعیین تکلیف بدهی شرکتها با شرایط و امتیازات ویژه گردید .

وی همچنین با اعلام نارضایتی بخشی از کارفرمایان از خدمات درمانی ، به سهم حق بیمه درمان در حق بیمه های پرداختی از سوی کارفرمایان اشاره و بر لزوم افزایش کیفی خدمات این حوزه و دسترسی مطلوب برای کارگران جهت کاهش هزینه های تکمیلی برای کارفرمایان تاکید نمود .

این عضو باسابقه هیات مدیره انجمن مدیران صنایع استان که عضویت در شورایعالی تامین اجتماعی در دهه هشتاد را نیز در کارنامه اجرایی خود داراست با اشاره به تاریخچه این انجمن و سایر تشکلهای کارفرمایی ، اذعان داشت در دهه های گذشته کارفرمایان قرابت بیشتری با تامین اجتماعی احساس مینمودند و آنرا از پیکره خود میدانستند ولی برخی اقدامات دولتها برای ورود به عرصه تامین اجتماعی و تسلط بر آن شرایط را تغییر داده است .

منوچهر امیری شیراز معاون منابع بیمه ای تامین اجتماعی گیلان نیز در این نشست با تاکید بر اینکه فضای ارتباطی مطلوبی با کارفرمایان داشته و با انعطاف کامل پیگیری امور را دنبال مینمائیم از اعلام آمادگی تیم های کارشناسی برای مشاوره به جامعه کارفرمایان با هدف جلوگیری از مشکلات مختلف در پرونده های کارگاهی و تداوم دوره های آموزشی خبر داده و اذعان داشت در صورت وجود بحران خاص برای شرکتها همسو با شعار سال ، در حدود اختیارات استان ، همه گونه مساعدت را در دستور کار خود قرار داده ایم .

شایان ذکر است در هفته گذشته با همکاری انجمن مدیران صنایع استان اولین دوره آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات تامین اجتماعی برای کارفرمایان و رابطین بیمه ای شرکتها در سالجاری برگزار گردید ./انتهای پیام

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید توسط تیم مدیریت در «گیلان پیام» منتشر می شود.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.