×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳
در دیدار شهردار رشت از خانه سالمندان و آسایشگاه معلولین رشت مطرح شد :  مساعدت در اتمام ساختمان نیمه کاره خانه سالمندان و آسایشگاه معلولین و سالمندان توسط شهردار رشت

شهرداری

شهردار رشت به همراه مهندس صابر رئیس عضو شورای اسلامی شهر رشت ، فاطمه قدیمی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ،طیبه بینا مدیر سلامت در خانه سالمندان و آسایشگاه معلولین رشت حضور یافت .

در این بازدید شهردار ضمن دیدار از سالمندان و معلولین این مکان  تصمیماتی  در خصوص وضعیت پروژه در حال ساخت در خانه سالمندان و معلولین گرفت.به گزارش گیلان پیام، دکتر ثابت قدم شهردار رشت در این دیدار با تاکید بر نیاز جامعه به توسعه و ایجاد فضاهای در شان سالمندان اذعان داشت : ارتقاء کیفی خانه های سالمندان کشور نقش به سزایی در ارتقاء  فرهنگ وقف دارد.

شهردار رشت توانمند سازی جامعه را هدف اصلی شهرداری برشمرد و تصریح کرد : خانه سالمندان مکانی است که بخش عمده ای از مردم جامعه ما به ناگزیر پروسه و دوره ای از عمر خود را در این مکان سپری می کنند.

 وی در ادامه افزود: امروز انسان مبنای شهرداری و توسعه انسان محور استراتژی اصلی شهرداری رشت است. 

 دکتر ثابت قدم ، هدف از حضور خود در خانه سالمندان را کمک در ساخت سریع سازه جدید خانه سالمندان و آسایشگاه معلولین رشت عنوان کرد و گفت: ساختمان  نیمه کاره این مرکز بیش از  ۱۰سال است که در حال ساخت می باشد ، لذا با توجه به همراهی مهندس صابر رئیس عمران شورا در این بازدید شایسته است تا با لحاظ کردن در لایحه بودجه سال آتی  شورا ،  و تخصیص اعتباری جهت اتمام این پروژه نیمه کاره ، کاری ماندگار از شورا و شهرداری رشت به یادگار بماند.

شهردار رشت ضمن قدردانی از زحمات مدیرعامل و کارکنان خانه سالمندان و آسایشگاه معلولین رشت یادآور شد : می توان با کیفیت بخشی کارکنان ، خدمات و ساماندهی خیرین در بهینه سازی فضاهای این چنینی گامی بلند برداشت.

مدیرعامل خانه سالمندان و آسایشگاه معلولین رشت ضمن خیر مقدم به شهردار و هیئت همراه اذعان داشت: تلاش مجموعه شهرداری رشت در برون رفت شهر از حالت مندرس و کهنگی حاکی از تدبیر و درایت شهردار و اعضای شورای این شهر است.

ایوب قدیمی آسایشگاه معلولین رشت را اولین آسایشگاه کشور دانست و خاطرنشان کرد: این آسایشگاه در ۵۰ سال قبل با ظرفیت ۲۰ نفر آغاز به کار کرد،  اما امروز این مرکز با فعالیت ۲۵۰ نفر از پرسنل پر تلاش در سه شیفت کاری مشغول خدمات رسانی به حدود  ۶۰۰ نفر سالمند و معلول می باشد .

وی با قدردانی از شهردار به دلیل به روز رسانی آسفالت و ایجاد فضای سبز محوطه آسایشگاه افزود: از آنجایی که در بسیاری از کشور ها امور خانه های سالمندان برعهده شهرداری است، بر ماست تا با لحاظ کردن  آسایشگاه در حریم شهرداری در ارائه خدمات به افرادی که شهروند این شهر هستند  بیش از پیش کوشا باشیم.

ایوب قدیمی با اشاره به تغییر و تحول عظیم در شهر رشت ، یاد آور شد : کمک شهرداری و شورای شهر رشت در ساخت ساختمان جدید این مرکز می تواند یکی از ماندگارترین فعالیت های این دوره از شورا و شهرداری رشت باشد. /انتهای پیام

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید توسط تیم مدیریت در «گیلان پیام» منتشر می شود.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.