×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳
توازن منابع و مصارف برای پایداری سازمان تامین اجتماعی بسیار با اهمیت است

گیلان پیام/مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در این جلسه با تصریح بر اینکه در این نشستها از نظرات شرکای اجتماعی برای بهبود و ارتقای خدمات این سازمان استفاده می کنیم ، اظهار داشت : در سال جاری از نظر منابع و درآمد ماهیانه ۱۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان وصول بیمه ای داریم و حدود ۲۲۰۰ میلیارد تومان نیز ماهیانه وصول سود سهام خواهیم داشت و همچنین دریافت مالی ۲۰۰۰ میلیارد تومان از دولت خواهیم داشت که کمتر از ۵۰ درصد تعهدات جاری دولت است.
سالاری افزود: تعهدات بیمه ای جاری دولت در سال جاری بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان است و مجموع منابع دریافتی سازمان تامین اجتماعی ماهیانه ۲۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان خواهد بود .
وی به مصارف سازمان تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: ماهیانه ۱۷ هزار میلیارد تومان برای حقوق بازنشستگان هزینه می شود و ۶۰۰ میلیارد تومان تعهدات کوتاه مدت داریم و ۳۴۰۰ میلیارد تومان هزینه درمان مستقیم و غیر مستقیم که سال گذشته ۲۱۰۰ میلیارد تومان بود و با افزایش پوشش و رایگان شدن خدمات درمانی سالمندان، هزینه های این بخش رشد کردند. همچنین ۱۱۰۰ میلیارد تومان نیز هزینه های جاری و عمرانی است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: با فرض اینکه امسال دولت ۲۴ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند تعادل میان منابع و مصارف این سازمان برقرار است.
سالاری افزود: دولت در یک و نیم سال گذشته ۱۲۰ هزار میلیارد تومان پرداخت قطعی انجام داده است و پیگیر دریافت ۲۰ هزار میلیارد تومان دیگر از دولت نیز هستیم و مبنای این کار مصوبه مجلس شورای اسلامی است که نمایندگان مجلس با رویکرد حمایت از کارگران تصویب کردند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: برای سالهای آینده نیز همین روند وجود خواهد داشت و با افزایش مصارف، افزایش منابع نیز خواهیم داشت زیرا وصول منابع با افزایش سالیانه حقوق کارگران بالا می رود و مستمری بازنشستگان نیز با همین مکانیزم بالا می رود.
وی ادامه داد: قالب سهام ما در شرکتها نیز متناسب با تورم و شرایط افزایش می‌یابد. به دنبال دریافت سهام شرکتهای خوب و سودده هستیم.
سالاری با بیان اینکه البته سازمانی همچون تامین اجتماعی با توجه به اهمیت و جایگاهی که دارد باید برای پرداخت و ایفای تعهدات خود تا چند سال منابع کافی در اختیار داشته باشد، تصریح کرد: درباره پرداخت مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی و ایفای تعهدات این سازمان نگرانی وجود ندارد.
وی در ادامه به افزایش هزینه سازمان تامین اجتماعی در بخش پرداخت مستمری ها پرداخت و گفت: هزینه مستمری این سازمان در سالهای ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ به ترتیب ۶۶۰۰، ۹۲۰۰ و ۱۷۰۰۰ میلیارد تومان بوده است. پرداخت مستمری ما در این مدت دو و نیم برابر شده است که ناشی از دو مرحله متناسب سازی و دو مرحله افزایش سنواتی بوده است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: با تامین منابع بیشتر افزایش کیفیت خدمات درمانی را نیز مورد توجه قرار می دهیم.
سالاری همچنین به وضعیت بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی در سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: این بدهی همواره وجود داشته است. سال ۵۶ دولت به تامین اجتماعی ۱۰۰۰ میلیارد تومان به نرخ امروز بدهی داشته است. پرداخت مطالبات تامین اجتماعی از طریق اموال نیز از زمان مدیریت دکتر کرباسیان شروع شده است. در یک سال اخیر رد دیون بی سابقه ای اتفاق افتاده است و ۱۰۶ هزار میلیارد تومان سالم و دو مرحله اسناد خزانه ۶ هزار میلیارد تومان انجام شده است و بخشی نیز تهاتر بدهی بانکی داشته ایم./انتهای پیام

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید توسط تیم مدیریت در «گیلان پیام» منتشر می شود.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.