×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳
تدوین دستورالعمل های طراحی شبکه های توزیع برق در سراسر کشور

گیلان پیام/ سعیدی گفت: امروزه تامین برق پایدار پیش نیاز توسعه اقتصادی هر کشوری می باشد و شبکه های توزیع نیروی برق آخرین حلقه زنجیره تأمین برق مشترکین و بنابراین یکی از زیرساختی ترین ارکان توسعه کشور هستند.
وی افزود: این شبکه ها بالاخص خطوط توزیع هوایی همواره در معرض ریسک های طبیعی و غیره طبیعی بوده به طوری که هرساله بخشی از شبکه های توزیع دچار آسیب دیدگی و موجب خاموشی برق مشترکین می شوند و یکی از موارد مهم در کاهش ریسک های وارد بر شبکه، طراحی اصولی شبکه های توزیع هوایی از منظر محاسبات مکانیکی می باشد لذا نظام مند نمودن فرایند محاسبات مکانیکی موجب پایداری بیشتر شبکه های توزیع برق و کاهش خاموشی های ناشی از آن می شود.
معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان تاکید کرد: از این رو و با توجه به ضرورت یکپارچه سازی روند طراحی و رعایت نکات فنی در تهیه طرح و سامانه های طراحی شبکه های توزیع، در سطح کشور، معاونت هماهنگی توزیع شرکت توانیر اقدام به ابلاغ ماموریت ویژه به شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان برای تدوین دستورالعمل های طراحی شبکه های توزیع کرد.
سعیدی خاطرنشان کرد: با ابلاغ ماموریت ویژه از طرف شرکت توانیر به شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان تحت عنوان دستورالعمل­های فنی طراحی شبکه، با در نظر گرفتن شرایط منطقه­ای شمال کشور ؛ این شرکت با نظارت دفتر مهندسی و راهبری شبکه توانیر و با استفاده از ظرفیت مشاور، پس از برگزاری جلسات متعدد در شرکت توانیر نسبت به تهیه­ی پیش­نویس دستورالعمل­های طراحی اقدام کرد.
وی تصریح کرد : شرکت توزیع برق گیلان با همکاری شرکت مهندسین مشاور دانشمند و راهبری حوزه معاونت مهندسی دفتر مهندسی و راهبری شبکه شرکت توانیر، و با توجه به اهمیت استفاده از محاسبات مکانیکی بعنوان زیر ساخت مهم در تعیین تجهیزاتی که سبب پایداری شبکه های توزیع می گردد، اقدام به تدوین ” دستورالعمل محاسبات مکانیکی شبکه های توزیع هوایی” کرد.
سعیدی گفت: این دستورالعمل در نشت های تخصصی کارگروه دستورالعمل های طراحی شرکت توانیر بررسی و در”کمیته تخصصی طراحی شبکه های توزیع برق ” با حضور خبرگان صنعت برق و دانشگاه کشور مطرح، و پس از بررسی مورد تصویب و ابلاغ قرار گرفت.
معاون برنامه ریزی و مهندسی افزود: با نقش پررنگ شرکت توزیع برق گیلان تا کنون دستورالعمل­های : جمع ­آوری اطلاعات مورد نیاز طراحی شبکه­ های توزیع-مسیریابی و نقشه­ برداری شبکه­ های توزیع نیروی برق – انتخاب و الزامات سامانه طراحی شبکه­ های توزیع – تدوین پرونده الکترونیکی طراحی شبکه­ های توزیع – محاسبات مکانیکی شبکه­ های توزیع هوایی؛ تصویب و از طرف شرکت توانیر به شرکت­های توزیع کشور ابلاغ شده است.
وی در انتها اظهار داشت: ضمناً دستورالعمل ” آرایش شبکه­ های توزیع”نیز توسط شرکت توزیع برق استان گیلان در دست تهیه بوده و پس از تهیه پیش­نویس و طرح و تصویب در کارگروه طراحی کشور، ابلاغ خواهد شد./انتهای پیام

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید توسط تیم مدیریت در «گیلان پیام» منتشر می شود.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.