×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳
مرکز بیماری های خاص در رشت راه اندازی می شود

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه کارگروه ژنتیک، از راه اندازی مرکز بیماری های خاص در محله چله خانه رشت خبر داد.

به گزارش گیلان پیام،دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه کارگروه ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، گفت: هر مرکزی که  ادعای پیشرفت علمی دارد ، باید به چهار پایه اساسی اتم، اطلاعات ، نرون و ژن توجه ویژه داشته باشد.

وی با اشاره به شتاب و پیشرفت علم و تکنولوژی در قرن حاضر، یادآور شد: اگر دانشگاه علوم پزشکی گیلان بحث ژنتیک را به عنوان یکی از پایه های علم یا رشته نانو راه اندازی کرده است ، براساس برنامه می باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تشکیل کارگروه ژنتیک و بیماری های خاص در دانشگاه علوم پزشکی گیلان را به منظور رسیدن به هدفی بزرگ عنوان کرد و در این خصوص، تدوین یک برنامه مدون از سوی کارگروه مذکور را خواستار شد.

دکتر یوسف زاده چابک با اشاره به منابع انسانی و مالی دانشگاه ، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های خوب در گروه های بالینی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و با شناسایی افراد علاقمند به همکاری، در این خصوص می توان اقدام کرد.

وی تدوین یک برنامه راهبردی و ترسیم افق پنج ساله، برای کارگروه ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان را لازم دانست و افزود: آماده سازی زیر ساخت ها و فضای فیزیکی در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه از بهره برداری آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه در ظرف مدت یک ماه آینده خبر داد و گفت:  بی شک افراد و نگرش آنها موجب تحقق اهداف می شود.

دکتر یوسف زاده  چابک با اشاره به پیشرفت فیزیکی نود درصدی مرکز بیماری های خاص در محله چله خانه رشت، اظهار داشت: این مرکز به زودی راه اندازی می شود  که  می تواند یک ظرفیت جدید برای این کار گروه ژنتیک باشد.

وی ضمن ارزشمند بودن تاثیرات تشکیل کار کارگروه ژنتیک در دانشگاه را منوط به میزان همت و انرژی ای دانست که صاحبان فرایند صرف این راه می کنند.

در ادامه اعضای حاضر در جلسه ایجاد سایت و اختصاص بودجه، جذب نیروی کارآمد هیات علمی ، جذب پزشک عمومی یا ژنتیک، معرفی سایت به دیگر دانشگاه ها ی کشور، ارتباط با ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با دانشگاه علوم پزشکی ایران، تجهیز و تاسیس آزمایشگاه ژنتیک در دانشگاه علوم پزشکی گیلان را خواستار شدند.

در پایان این جلسه رییس دانشگاه از مجتمع فناورهای پیشرفته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بازدید کرد .

گفتنی است: جلسه” کار گروه ژنتیک و بیماری ها” با حضور رییس دانشگاه و اعضا هیات علمی دانشگاه در محل سالن اجلاس مجمع فناوری های پیشرفته پزشکی  دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد./انتهای پیام

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید توسط تیم مدیریت در «گیلان پیام» منتشر می شود.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.