×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲
مخالفت رئیس و اعضای شورای شهر رشت با افزایش قیمت بلیط اتوبوس در سال ۱۴۰۳/ پیشنهاد کاهش هزینه کارشناسی بررسی حریق ساختمان های مسکونی

گیلان پیام/محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت در چهار دهمین جلسه کمیسیون تلفیق شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با اشاره به بررسی تعرفه عوارض و بهای خدمات سال ۱۴۰۳ شهرداری رشت اظهار کرد: چند سال است که شهرهایی همچون اصفهان برای رفع مشکلات پارکینگ حوزه تجاری مواردی را در دست اجرا دارند و بالاخره پس از سال ها در دفترچه عوارض شهرداری رشت برای سال ۱۴۰۳ نیز این مهم تعریف شده است.
وی با بیان اینکه انتظار می رود شهرداری به موضوعات و تبصره هایی که در رفع دغدغه شهروندان در حوزه ساخت و ساز تاثیر گذار است توجه بیشتری داشته باشد افزود: موضوعی که در دفترچه عوارض شهرداری رشت در سال ۱۴۰۳ در نظر گرفته شده، می توانست زودتر از این برای رفع مشکل پارکینگ ساختمان ها همچون سایر شهرهای بزرگ مد نظر قرار گیرد تا دغدغه شهروندان از این باره برطرف شود.
کارگرنیا با بیان اینکه قیمت پی املاک که توسط دارایی اعلام شد بار مالی فراوانی به سرمایه گذار و شهروندان تحمیل می کند افزود: این مسئله از اختیارات شورا و شهرداری رشت خارج است و ما در تلاشیم تا با تبصره هایی از این اعمال فشار بکاهیم.
وی به بودجه سازمان آتش نشانی شهرداری رشت در سال ۱۴۰۳ اشاره کرد و گفت: در یکی از بندهای مربوط به این سازمان برای انجام کارشناسی پیرامون املاکی که دچار حریق شده اند ،افزایش هزینه های کارشناسی در نظر گرفته شده که نسبت به سال پیش با افزایش بها همراه است.
کارگرنیا با بیان اینکه پیشنهاد می کنم با این افراد حادثه دیده مساعدت بیشتری انجام شود افزود: برای فردی که حادثه دیده و بر اثر یک حریق همه دارایی اش را از دست داده حتی پرداخت کمترین هزینه نیز فشار مالی محسوب می شود و پیشنهاد حذف افزایش هزینه بهای کارشناسی که در سال ۱۴۰۳ را دارم.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با انتقاد از پیشنهاد افزایش قیمت بلیط اتوبوس های درون شهری بیان کرد: قیمت پیشنهادی سازمان حمل و نقل در این موضوع برای سال ۱۴۰۳ مبلغ دو هزار تومان است و این اصلا پذیرفتنی نیست .
کارگرنیا با بیان اینکه اگر سازمان حمل و نقل با مشکل اعتباری مواجه است نباید از جیب شهروندان هزینه کند تصریح کرد: اگر این پیشنهاد بر اساس وضعیت حمل و نقل دیگر شهرها مطرح شده، در ابتدا باید ببینیم آیا خدمات اتوبوسرانی که در دیگر شهرهای کشور به شهروندان در حوزه اتوبوسرانی ارائه می شود در رشت نیز در آن حد از استاندارد ها است؟
وی با انتقاد از اینکه بعضی از اتوبوس های رشت در سرما بخاری ندارند و در گرما سیستم سرمایشی شان خراب است افزود: در برخی از مسیرهای درون شهری رشت به واسطه کمبود اتوبوس ها، شهروندان حدود یک ساعت در ایستگاه های اتوبوس منتظر می مانند و اتوبوس ها مازاد ظرفیت شان مسافر سوار می کنند و به عنوان منتخبین مردم رشت تاکید دارم که نباید فشار مضاعف به جامعه هدف تحمیل شود و با افزایش قیمت بلیط اتوبوس به مبلغ دو هزار تومان در سال ۱۴۰۳ مخالف هستم./انتهای پیام

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید توسط تیم مدیریت در «گیلان پیام» منتشر می شود.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.