×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳
شهرداررشت : برخی اعضای شورا باج می خواهند اما من باج نمی دهم

محمد علی ثابت قدم با بیان اینکه فعالیت های عمرانی شهر رشت براساس طرح ۲۳ جلدی مدیریت استراتژیک و جامع شهری عملی می شود

۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰-۱

به گزارش گیلان پیام ،شهردار رشت در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی گیلان با تشریح برنامه های مدون مدیریت جامع شهری از بودجه ی هزار میلیارد تومانی امسال شهرداری برای اجرای طرح های توسعه و عمران شهری خبر داد و افزود: سال ۹۶ ، ۹۷ و ۹۸ این رقم به ترتیب به هزارو ۳۰۰ ، هزار و ۵۰۰ و هزارو ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه در پاسخ به سئوالی در خصوص برخی انتقادات علیه مدیریت شهری رشت تصریح کرد: معیارمدیریت شهرداری شفاف سازی ست و مدیران تابعه هم برای هر اقدام و طرحی،  قادر به ارایه ی اسناد قانونی و حقوقی هستند.

شهردار رشت با اشاره به سخنان چندی پیش محمدباقر قالیباف شهردار تهران در خصوص برخی دخالت‌ها در کارهای اجرایی شهرداران توسط شوراها گفت: برخی اعضای شورا باج می خواهند اما من باج نمی دهم

وی گفت : امروز برای من تلخ ترین روز عمرم بوده است چرا که باید وقت خود و شهر را به بیان چنین موضوعاتی اختصاص بدهم و امیدوارم این مسأله تکرار نشود، البته می توانستیم این جلسه را با حضور چند رسانه محدود انجام دهیم اما خواستیم همه باشند و یکبار برای همیشه به این مباحث خاتمه دهیم.

PIC-27

ثابت قدم با اشاره به تعدد موضعات مختلف اظهار داشت : تلاش کردیم تا شفاف سازی ها کامل باشد و مردم بدانند که در شهرداری امکان و خواست برای شفاف سازی و پاسخگویی وجود دارد و اگر در جایگاه رسمی فرصت پاسخگویی داده نمی شود در این فضا بتوانیم پاسخگوی سوالات باشیم.وی در ادامه با اشاره به سخنان مطرح شده توسط یکی از اعضای شورا گفت : برخی می گویند رشت را همچون خرمشهر می خواهیم آزاد کنیم ، البته ما معتقدیم که خرمشهر را خدا آزاد کرد و البته با کسی هم سرجنگ نداریم ولی اگر به ما حمله شود دفاع خواهیم کرد و معتقدیم که اکنون ما در دفاع مقدس هستیم.

شهردار رشت در ادامه با اشاره به نسبت «رسانه های اجاره ای » که یکی از اعضای شورای شهر به رسانه های حامی وی لقب داده بود گفت : در گذشته نیز به رسانه های حامی شهردار قبلی نیز نسبت ضدانقلاب داده شده و اکنون نیز می گویند که من پول می دهم تا رسانه ها از من دفاع کنند خب اگر قرار بود پول بدهم چه نیازی به این نشست و ارئه این توضیحات و مستندات بود ؟ وی در ادامه گفت : به آقای خلیلی هم همین تهمت ها را زدند اما ایشان فرد محفوظ به حیایی بود و رفت.
وی در ادامه با اشاره به اینکه می گویند شهردار بچه های انقلاب و فرزندان شهدا را عزل کرده است گفت : از خانم فلکدوست که خود نیز فرزند شهید هم هستند می خواهم بگویند در دوران مدیریت من عزل شده اند یا نصب ؟

ثابت قدم که این بار برای پاسخ دادن به تمام شبهه ها و حواشی پای تریبون آمده از اتهام سیاسی کاری به خود اشاره کرد و گفت : در زمان انتخابات بعضی اعضای شورا برای انتخاباتی که باید دونفر انتخاب شوند با چهارنفر عکس یادگاری می گیرند و من را متهم به سیاسی کاری می کنند در حالیکه من در هیچ ستاد انتخاباتی حضور نداشته ام.وی با اشاره به یکی از مدیران شهرداری از وی پرسید شما در زمان انتخابات با چه کسی همکاری کردید؟که پاسخ وی فرماندار اسبق رشت ولی الله عطمتی بود ، در این هنگام ثابت قدم رو به خبرنگاران گفت همه می دانید که من دوست مهندس جعفرزاده هستم و بعد از وی پرسید آیا رفتار من در قبل و بعد انتخابات با شما تغییری کرده است ؟حالا باید آقایان پاسخ بدهند من در شهرداری سیاسی کاری می کنم یا بعضی اعضای شورا؟

شهردار رشت در ادامه با اشاره به نامه تسلیت یکی از اعضای شورا در زمان انتخاب وی بعنوان شهردار گفت : ایشان گفته اند من جوان سی ساله ای هم که تیلیاردر هستم و معلوم هم نیست که از کجا پول بدست آورده ام و گفتند که بعنوان نماینده مردم در جلساتی که ایشان حضور دارد من شرکت نمی کنم خب شما که اینطور گفتید شرکت نکنید دیگر ، یک حرفی زده اید حالا به حرف خودتان عمل کنید.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه برخی اعضای شورا باج می خواهند اما من باج نمی دهم گفت : به فرموده مقام معظم رهبری منافع عمومی اصولگرا و اصلاح طلب نمی شناسد و خوشبختانه مصداق فرمایش ایشان در برخورد با دستفروشان اجرا شد که فرمودند «مبادا در برخورد با دستفروشان به گونه ای عمل شود که دل رهگذران به حال فرد بسوزد و مردم به شهرداری به عنوان یک دستگاه ظالم نگاه کنند»

ثابت قدم در ادامه با اشاره صحبت های چندی قبل یک عضو شورا که لیستی از اعضای شورا و مدیران شهرداری را بعنوان لیست ۱۰ نفره شهردار معرفی کرده بود گفت : نمی دانم چرا از لیست ایشان آقایان کارگرنیا ، نیکومنش و شوقی جامانده اند؟ وی افزود : ایشان مدعی شده اند که بنده به رسانه ها پول می دهم تا برخی از اعضا را تخریب کنید که این توهین به شما اصحاب رسانه است ، آیا دربین اعضای شورا فقط سه نفر می فهمند؟ ۹ نفر از اعضای شورای شهر برای توسعه شهر رشت کار میکنند، دوست من هستند و دوستشان دارم. وی کارگرنیا، نیکومنش، شوقی، حاجی پور،روزان،علوی،رسولی،شیرزاد  را از جمله اعضایی برشمرد که برای توسعه شهر رشت تلاش می کنند.

ثابت قدم در ادامه با اشاره به طرح بازدید از محلات و حضور در مساجد در ایام ماه مبارک رمضان سال گذشته اشاره کرد و گفت : وقتی به مساجد رفتیم مارا به رفتارهای تبلیغاتی و سیاسی متهم کردند ، اگر به مسجد نرویم می گویند نمازخوان نیست و دین ندارد ، بالاخره ما باید چه کارکنیم؟

شهردار رشت با اشاره به ساختمان نیمه تمام شهرداری در میدان گیل گفت : ۷ سال قبل آن را ساخته و آنجا رهاکرده اند و اینگونه ۱۰۰ میلیون هزینه مازاد ماهانه به شهردرای تحمیل شده است و می گویند معاونت عمرانی در جاده تهران در کانکس مستقر شده است در حالیکه بنده خودم داخل خاک کار میکنم در همین ساختمانی که جسد آن رها شده است.

وی با اشاره به برکناری خلقت دوست از هیئت مدیره سازمان فرهنگی ،ورزشی و اشاره یک عضو شورا به این مساله گفت : اقای خلقت دوست دوست صمیمی من و همکار اقای حضرتی است که ایشان هم دوست بنده است ، هستند. دردولت قبل و در حالیکه شرایط خاصی حاکم بود بنده اقای خلقت دوست را عضو هئت مدیره سازمان فرهنگی ورزشی کردم و امروز هم به دلایلی که خودم و خود او می داند کناررفت.
وی افزود : رأی آوری اقای حضرتی موجب نزدیکی بین ما نشده بلکه حتی دورتر نیز شده ایم.
ثابت قدم با اشاره به ساختمان شهرداری منطقه ۴ گفت : این ساختمان ۲ دانگ متعلق به راه و شهرسازی و ۴ دانگ متعلق به شهرداری است و تفاهم شده است که سهم راه و شهرسازی از طریق واگذاری خودرو توسط نمایندگی حداد فر نیز خریداری شود.وی افزود در جلسه شورا گفته اند که امضا و چک من اعتبار ندارد ، بالاخره من تیلیاردر هستم یا بی اعتبارم ؟

ثابت قدم در پاسخ به این انتقاد که گفته می شود وی به شورا اعتقادی ندارد گفت : این یک دروغ است و من شورا را به عنوان یک نهاد دموکراتیک قبول دارم که البته نوپا است و تنها ۱۶-۱۷ سال از آغاز فعالیت آن می گذرد. وی در پایان صحبت های خود با بیان اینکه اگر تاکنون به این موارد پاسخ نداده ام نخواستم که ذهن مردم نا آرام باشد و از طرفی اگر فضا مغشوش باشد سرمایه گذار هم رغبتی برای سرمایه گذاری در شهر نخواهد داشت./انتهای پیام

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید توسط تیم مدیریت در «گیلان پیام» منتشر می شود.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.