×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲
جلسه هم اندیشی دکتر احمد رمضانپورعضو شورای اسلامی شهر رشت با مهندس عطائی شهردار منطقه ۱ رشت

 

 

جلسه هم اندیشی دکتر احمد رمضانپورعضو شورای اسلامی شهر رشت با مهندس عطائی شهردار منطقه ۱ رشت ،معاونین و مدیران این شهرداری برگزار شد.

 

به گزارش گیلان پیام،عضو شورای شهر رشت در این نشست اظهار کرد: این دید و بازدیدها نباید شائبه سیاسی داشته باشد،تشکیل این جلسات به منظور رفع مشکلات شهر است.

دکتر رمضانپوربا بیان اینکه حق نداریم با مردم بد برخورد کنیم، گفت: حل مشکلات مردم جزء وظایف ما بوده و می بایست در اولویت قرار گیرد.

وی ضرورت ارایه گزارش از سوی مسئولین به مردم را مورد تأکید قرار داد و گفت: نمایندگان شورای شهر، شهردار ومدیران شهری بایستی با مردم سخن گفته و حرف آنها را بشنوند و باید ساعات زیادی برای گوش دادن و حرف زدن با مردم اختصاص یافته و در مقابل حرف و انتقاد آنها را بشنوند، اگر چنین باشد بی‌تردید پیشرفت زیادی در اداره امور شهری ایجاد خواهد شد.

عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت :نقش شهرداری ها را در توسعه کار آفرینی شهری تاثیرگذار عنوان کرد و یاد آور شد:با گسترش و رشد روزافزون شهرها، کنترل و اداره پیچیده و دشوارتر شده است وکارآفرینی شهری، از جمله راهکارهایی است که با کاهش نرخ بیکاری و معضلات ناشی از آن، ایجاد درآمد پایدار، فراهم کردن زمینه استقلال شهروندان و …، رافراهم خواهد کرد

وی ادامه داد: شناسایی عوامل مؤثر بر کارآفرینی شهری می‌‌‌تواند راه را برای گسترش آن و به تبع آن، توسعه پایدار شهری فراهم کند

دکتر رمضانپورنرگسی با تاکید بر رعایت حسن اخلاق، بیان کرد: امروز مردم بیش از گذشته نیازمند محبت کارکنان نهادها و سازمان ها هستند.

عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت در ادامه به تبیین مشکلات و راهکارهای قانونی آن پرداخت و نسبت به سوالات و مسائل پرسنل شهرداری منطقه ۱ رشت، پاسخ داد.

شهردار منطقه ۱ رشت در این نشست ضمن خیر مقدم گویی و تقدیر از حضور دکتر رمضانپور عضو شورای کلانشهر رشت، اظهار کرد: دکتر رمضانپور با توجه با سابقه اجرایی و قانوگذاری، بعنوان یکی از وزنه های سنگین شورای اسلامی رشت می باشد.

مهندس ناصر عطائی مدیران و کارشناسان شهرداری منطقه ۱ را افرادی توانمند و کاردان معرفی نمود و بیان کرد: تیم مدیریت شهری منطقه ۱رشت با روحیه جهادی و با تکیه بر علم روز و تجربه بزرگان در مسیر توسعه قدم گذاشته است.

وی تصریح کرد: امروز شرایط شهرداری ها به گونه ای است که بیش از هر زمان نیازمند توجه ویژه هستند.

شهردار منطقه ۱ رشت با بیان اینکه بسیاری از مشکلات شهر و شهرداری ها ناشی از ضعف قانون است، گفت: توجه مجلسیان به امور شهری باید بیشتر شود.

وی ادامه داد: آشفتگی های سیمای شهر،ناشی از ضعف قانونی و مصداقی از این توجه است

وی با اشاره به نقش دولت در شکوفایی و توسعه شهر، اظهار کرد: با توجه به مهاجرت روستاییان به شهر می طلبد دولت حمایت بیشتری نسبت به توسعه زیرساختی شهر داشته باشد.

مدیر شهرداری منطقه ۱ رشت تصریح کرد: مردم نقش محوری در توسعه شهر دارند و نیاز است مشارکت بیشتری در امورات شهری داشته باشند.

وی با اشاره به گسترش دامنه بی اعتمادی مردم به مدیریت شهری، اظهار کرد: اعتمادسازی منجر به جلب مشارکت مردم در امورات شهری می شودو تحقق این امر با شفاف سازی امکان پذیر است

وی تصریح کرد: تحقق نظام شفاف سازی مالی سبب اعتماد مردم به مدیریت شهری می شود و در نتیجه آمار مشارکت افزایش خواهد یافت.

مدیر منطقه ۱ رشت با تاکید بر انعکاس اخبار و تلاش های مدیریت شهری، اذعان کرد: انعکاس اخبار و خدمات شهری، ضمن ایجاد انگیزه از یک سو بین مدیران برای توسعه شهر، سبب آگاهی بخشی مردم از انجام امورات می شودکه شهرداری منطقه ۱علی رغم اقدامات ارزشمند کمترین انعکاس را داشته است

مهندس عطائی، گسست بین نهادها را چالش بزرگی برشمرد و بیان کرد: تعامل، همدلی و وحدت موجب پیشرفت شهر و در نتیجه رضایتمندی عمومی می شود .

وی با بیان اینکه نیروی انسانی سرمایه اصلی یک نهاد است، گفت: توجه به امورات نیروی انسانی راندمان کاری را بالا خواهد برد ./انتهای پیام

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید توسط تیم مدیریت در «گیلان پیام» منتشر می شود.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.