×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳
دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت با مجمع نمایندگان گیلان

 

 

نشست هم اندیشی دکتر نصرتی،شهردار رشت با مجمع نمایندگان استان گیلان در دفتر شهردار برگزار شد.

به گزارش گیلان پیام، شهردار رشت در این نشست ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز جانباز اظهار داشت: امیدوارم نتایج این جلسه هم اندیشی کسب حمایت از نمایندگان و سایر مسئولان اجرایی باشد.

وی با اشاره به پروژه های کلان و عمرانی سال ۹۷ شهرداری رشت اظهار کرد: ان شاء الله بتوانیم در سال حمایت از کالای ایرانی شرایطی را فراهم کنیم رونق کسب و کار،اشتغال زایی و ورود سرمایه گذاران داخلی و خارجی رخ دهد.

شهردار رشت تصریح کرد: کالای ایرانی جایگاه ویژه ای دارد و می تواند با کالاهای منطقه رقابت کند.

دکتر نصرتی با اشاره به اینکه به بازنگری طرح تفصیلی در اجرای پروژه های کلان نیاز داریم گفت: مقدمات این کار فراهم شده است و امیدواریم امسال

وی ابراز داشت: برای تصویب تراموا کار بزرگی انجام شد و بعد از این مصوبه با سازمان شهرداری ها جلسات منظمی برگزار کردیم و ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان منابع مالی برای آن مصوب شد.

شهردار رشت با بیان اینکه برای ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهررود جلسات زیادی را برگزار کردیم بیان کرد: یکی از راهکارهای رفع آلودگی رودخانه ها،جلوگیری از ورود فاضلاب خانگی است.

شهردار رشت ابراز داشت: تلاش می کنیم با حمایت و ورود سرمایه گذار بخش خصوصی و شیوه خرید تضمینی پساب معضل آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود را رفع کنیم و دکتر نوبخت نیز در این زمینه قول همکاری دادند.

دکتر نصرتی با اشاره راه اندازی دستگاه زباله سوز اظهار کرد: ۲۵ درصد منابع مالی آن تامین شده و امیدواریم ساخت و نصب در برنامه ای مدون و زمان بندی شده به نتیجه برسد.

شهردار رشت بازنگری طرح تفصیلی رشت،تهیه طرح جامع حریم،ایجاد نواحی جدیدی در محدوده منطقه پنج،تهیه و تصویب طرح تراموا و همکاری برای ورود سرمایه گذار خرید تضمینی پساب با ایجاد تصفیه خانه برای رودخانه های زرجوب و گوهررود را از جمله پروژه های کلان شهرداری رشت عنوان کرد.

دکتر نصرتی فرصت سرمایه گذاری در پروژه ۱۲۴۳ هکتاری سراوان،ایجاد تصفیه خانه و حوضچه آرامش در سایت سراوان،بهینه سازی برنامه های تکمیل ناوگان اتوبوسرانی و پیاده سازی پروژه شهر هوشمند و شهرداری هوشمند را از دیگر پروژه های کلان مقیاس شهرداری رشت برشمرد.

وی از تملک بلوار ۹۰ متری از میدان گیل تا احمد گوراب خبر داد و بیان کرد: این پروژه در دو فاز انجام می شود و برای خرید املاک شرکت سپیدرود نیز به حمایت نمایندگان محترم مجلس نیازمندیم.

شهردار رشت با اشاره به توافق انجام شده با اداره کل منابع طبیعی برای احداث باغ ۴۵۰ هکتاری لاکان اظهار کرد: این پروژه پس از اجرا توسط سرمایه گذار منجر به جذب گردشگر و افزایش سرانه فضای سبز خواهد شد.

دکتر نصرتی با اشاره به انعقاد ۳۱ تفاهم نامه در حوزه سرمایه گذاری مطرح کرد: این تفاهم نامه ها به مرور به قرارداد تبدیل می شوند و امیدواریم بتوانیم زمینه ورود سرمایه گذاران را روز به روز آسانتر کنیم.

وی از تهیه طرح جامع زیباسازی با اولویت شهر شب های روشن با ارتقای وضعیت نورپردازی و استفاده از مبلمان شهری منحصر به فرد خبر داد و گفت: باید از ورود ۳۶ میلیون گردشگر سالانه حداکثر استفاده را ببریم و از ظرفیت شب های زنده و پویای رشت نیز استفاده شود.

دکتر نصرتی شهر خلاق خوراک را یک برند انحصاری متعلق به رشت عنوان کرد و افزود: ۱۷۰ نوع غذای محلی رشت در یونسکو ثبت شده است و امیدوارم با فراهم شدن زیرساخت از حضور گردشگران در رشت بهره مند شویم.

شهردار رشت احداث تقاطع غیر هم سطح ، احداث پل های عابر پیاده،احداث پارکینگ های طبقاتی،احداث مراکز آتش نشانی،احداث سامانکده و گرمخانه،احداث پارک های محلی،احداث ورزشگاه سلیمانداراب،تکمیل ساختمان اداری منطقه سه،تکمیل ساختمان شهرداری مرکز در میدان گیل،ایجاد سرویس های بهداشتی عمومی و تکمیل ترمینال مسافربری را از مهمترین پروژه های عمرانی سال ۹۷ شهرداری عنوان کرد.

دکتر نصرتی از اجرای ۱۷ پروژه بازآفرینی شهری با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی خبر داد و گفت: تهیه طرح ساماندهی رودخانه زرجوب،تهیه طرح جامع بازآفرینی،احداث خانه سلامت،بهسازی و نوسازی محوطه خواهر امام و …از جمله پروژه های بازآفرینی است.

دکتر نصرتی با اشاره به اینکه در زمان ورود من به شهرداری پرسنل شهرداری ۴ ماه حقوق معوقه داشتند و حق بیمه آن ها ۱۱ ماه پرداخت نشده بود گفت: شهرداری در حداقل ها با مشکل مواجه بود و ساختار سازمانی آن مشکل داشت و آن را اصلاح کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در پایان سال گذشته شرایطی را فراهم کردیم که دغدغه حقوق،مزایا و بیمه پرسنل تا حدود زیای رفع شد.

شهردار رشت با اشاره به اینکه شهرداری رشت نهمین شهر کشور است که سهام بانک شهر را دارا است گفت: اکنون شهرداری رشت هم منابع مالی و املاک را در کنار یکدیگر دارد و می توان به وسیله آنها بسیاری از پروژه ها در مقیاس کلان را اجرا کرد.

با ۱۳۱ میلیارد تومان بدهی که پرداخت کردیم می توانستیم ۵۰ دستگاه اتوبوس،۱۰ پارک محلی،۴ شهربازی و بسیاری از پروژه های عمرانی را بهره برداری کنیم

دکتر نصرتی از پرداخت ۱۳۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از بدهی های شهرداری در ۶ ماه دوم سال گذشته خبر داد و گفت: با این رقم می توانستیم ۵۰ دستگاه اتوبوس،۱۰ پارک محلی،۴ شهربازی و بسیاری از پروژه های عمرانی دیگر را بهره برداری کنیم.

وی با اشاره به تجهیز و به روز رسانی کارخانه های آسفالت شهرداری رشت گفت: روزانه هزار تن آسفالت بدون تولید بدهکاری توسط شهرداری انجام می شود.

شهردار رشت با اشاره به افزایش ۱۵ دستگاه اتوبوس اسکانیا به رشت ابراز داشت: توافق نامه ای با بانک شهر برای خرید ۵۵ دستگاه اتوبوس منعقد شده و همچنین براساس توافق نامه انجام شده با پست بانک ۱۹ دستگاه اتوبوس دیگر نیز به ناوگان حمل و نقل رشت اضافه خواهد شد.

دکتر نصرتی راه اندازی اتاق شکوفایی شهری رشت گامی بزرگ برای توسعه رشت دانست و گفت: از ظرفیت کلیه نخبگان،متخصصان و افراد با تجربه در اتاق شکوفایی استفاده شد.

شهردار رشت با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری باید در اولویت اول رشت قرار گیرد تصریح کرد: باید امنیت سرمایه گذاران تضمین شود و شرایط برای ورود آنان را تسهیل کنیم.

جبار کوچکی نژاد،رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان نیز در این جلسه اظهار کرد: شهرستان رشت تقریبا نیمی از جمعیت استان گیلان را شامل می شود و باید امکانات آن تقویت شود.

وی از اختصاص ردیف بودجه مشخص برای راه اندازی قطار شهری رشت به همت نمایندگان مجلس گیلان خبر داد و گفت: ۱۵ میلیارد تومان بودجه برای قطار شهری اختصاص یافت.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به راه اندازی زباله سوز در رشت اظهار کرد: در این زمینه نمایندگان استان های شمالی نامه ای به مقام معظم رهبری ارسال کردند تا از صندوق توسعه ملی بهره گیرند.

محمد صادق حسنی،نماینده مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه باید فراتر از اقدامات روزمره جلو برویم اظهار کرد: مجموعه مدیریت شهری می تواند از ظرفیت نمایندگان مجلس بیشتر استفاده کند.

وی مبحث زباله و آلودگی رودخانه ها را از جمله معضلات رشت نام برد و یادآور شد: با همدلی و برنامه ای هدفمند می توان این مشکلات را حل کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه اندازی راه آهن رشت – قزوین اظهار کرد: با افتتاح این راه آهن توریسم ورودی به گیلان چند برابر خواهد شد ولی باید زیرساخت لازم برای ورود توریسم را فراهم کنیم تا این فرصت به تهدید تبدیل نشود.

فرماندار رشت: در بحث بودجه در حق شهرستان رشت اجحاف شده است

سید محمد احمدی،فرماندار شهرستان رشت در این جلسه با اشاره به اینکه در حق شهرستان رشت اجحاف شده است اظهار کرد: شهرستان رشت بیش از ۹۵۰ هزار نفر جمعیت دارد ولی کمتر از ۲۷ درصد بودجه استان متعلق به رشت است.

وی افزود: انتظار می رود با توجه به جمعیت شهرستان رشت،امسال ۴۰ درصد بودجه استان به شهرستان رشت اختصاص یابد.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه ۱۲ نقطه حاشیه ای در رشت وجود دارد بیان کرد: باید در ابعاد مختلف بهداشت،درمان و ..به این نقاط توجه کرد و مورد غفلت قرار نگیرند.

احمدی خواستار ساماندهی دستفروشان،احداث پارکینگ های طبقاتی در رشت شد و خاطرنشان کرد: موضوعات ترافیکی در شورای ترافیک مطرح شود و بسیاری از خیابان های رشت نیازی به سرعتگاه ندارند.

فرماندار شهرستان رشت تاکید کرد: انتظار من این است شهر را به صورت یک واحد اداره کنیم و جزیره ای اداره نشود.

حامد عبداللهی رئیس شورای اسلامی استان گیلان در این جلسه اظهار داشت: توسعه شهر رشت توسعه استان است.

وی فقدان کمربندی مناسب در رشت را یکی از مشکلات رشت عنوان کرد و گفت: نبود کمربندی مناسب به ساختار آسفالت خیابان های رشت آسیب می زند‌.

عبداللهی خواستار اختصاص قیر یارانه ای به شهرداری رشت شد و از نمایندگان مجلس خواست در این زمینه اقدام لازم را انجام دهند.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه برخی از اتفاقات انرژی شهردار را هدر می دهد مطرح کرد: جمع آوری پروژه بی آرتی رضایتمندی مردم را در برداشت و خوب است اگر کار اشتباهی صورت گیرد با شهامت آن را بپذیریم.

رئیس شورای اسلامی استان گیلان خواستار ساماندهی تالاب عینک شد و گفت: می توانیم در این زمینه از ظرفیت سرمایه گذاران استفاده کنیم.

سید امیرحسین علوی،رئیس شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه پروژه قطار شهری و تراموا را موضوعی با اهمیت برای رشت دانست.

علوی با اشاره به اینکه توجه به مرکز استان می تواند بسیاری از نیازهای شهرهای هم جوار را نیز برطرف کند اظهار کرد: باید مصوبات را به خروجی تبدیل کنیم و به پیگیری ویژه نیازمندیم.

رئیس شورای شهر رشت خدمت به محلات آسیب پذیر را دغدغه اعضای شورای شهر رشت عنوان کرد و افزود: در شورای چهارم در قالب طرح پروژه جمع آوری آب های سطحی خدمات زیادی به محلات کم برخوردار شد.

علوی با اشاره به ظرفیت شهرداری در راه اندازی پارک های محلی اظهار کرد: دستگاه های دولتی اگر زمین های تحت تملک خود را در اختیار شهرداری قرار دهند شهرداری می تواند ظرف شش ماه پارک محله ای در حاشیه رودخانه ها و زمین ورزشی راه اندازی کند.

وی همچنین اجرای پروژه های بازآفرینی را جزو اولویت های امروز رشت عنوان کرد و تاکید کرد: برای ساختن شهر ایده آل، نباید تنها به مباحث سنتی بپردازیم.

ساحره میرسیدی،مدیرکل دفتر فنی ، امور عمرانی و حمل و نقل ترافیک استانداری گیلان نیز در این جلسه به ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهررود تاکید کرد.

گفتنی است در این جلسه جبارکوچکی نژاد،رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان،محمد صادق حسنی،نماینده مردم رشت و منوچهر جمالی نماینده رودبار در مجلس شورای اسلامی،احمدی،فرماندار رشت،میرسیدی،مدیرکل امور فنی استانداری گیلان، سید امیرحسین علوی،رئیس شورای اسلامی شهر رشت،حامد عبداللهی،رئیس شورای استان گیلان،حجت جذب،رئیس شورای شهرستان رشت،قدیمی،مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت،خلیلی،مدیر حوزه دفتر شهردار و جمعی دیگر از مدیران شهرداری رشت حضور داشتند./انتهای پیام

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید توسط تیم مدیریت در «گیلان پیام» منتشر می شود.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.