×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲
برگزاری نشست تبیین برنامه ها و رویکردهای حوزه اشتغال سال ۱۴۰۱ در استان گیلان

گیلان پیام/دکتر مرتضی فیروزآبادی “معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره)” در این نشست با بیان اینکه یکی از رسالت های محوری کمیته امداد طی سال های اخیر توانمندسازی مددجویان می باشد، گفت: توانمندسازی مشتمل بر اقدامات متعددی است که اصل اساسی مدنظر کمیته امداد درآمد با ثبات می باشد.
دکتر فیروزآبادی تحقق این هدف را بسیار مهم عنوان و تصریح کرد: می بایست تمام ارکان مجموعه در کنارهم قرار گرفته تا بتوانیم این هدف را که از منویات مقام معظم رهبری می باشد جامه عمل بپوشانیم.
وی در ادامه با اشاره به نقاط قوت عملکرد کمیته امداد در حوزه اشتغال، اظهار کرد: راهبری شغلی و ایجاد شبکه ای از مشاغل، رویکرد درست، قابل دفاع و تقدیر است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره)، سوق دادن فعالیت های اشتغال به سمت مردمی کردن و برونسپاری را از دیگر نقاط قوت عملکرد کمیته امداد دانست و اضافه کرد: استفاده از ظرفیت جهادگران، کانون های کارآفرینی، مراکز نیکوکاری تخصصی کارآفرینی و مجموعه هایی از این قبیل باعث کارآمدتر شدن امور خواهد شد.
دکتر فیروزآبادی، ادامه داد: نگاه زنجیره ای به اشتغال ضمن اینکه باعث گسترش مقیاس فعالیت می شود، باعث احیا و بومی سازی صنایع نیز خواهد شد.
وی، مدل خودکفایی وایجاد اشتغال در کمیته امداد را یک مدل بسیار مطلوب دانست و گفت: مشاوره شغلی، استعداد سنجی، هدایت تا ایجاد فرصت شغلی، نظارت و پشتیبانی یک مدل قابل اتکاء در حوزه ایجاد اشتغال پایدار است که توأم با سرمایه انسانی با تجربه بالا موجب موفقیت در این عرصه شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به رویکردهای این معاونت در سال ۱۴۰۱، تصریح کرد: توجه به زنجیره صنایع، مهارت آموزی، اهمیت کیفیت مشاغل و اولویت بر اشتغال فرزندان مددجو از رویکردهای معاونت اشتغال و خودکفایی در سال ۱۴۰۱ خواهد بود./انتهای پیام
عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در این همایش، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد حوزه اشتغال کمیته امداد در استان گیلان، گفت: کمیته امداد استان گیلان با تمام توان خود این وعده را می دهد که اعتبار سال جاری را به بهترین شیوه جذب خواهد کرد.
اهرابی، با بیان اینکه در سال گذشته ۱۱ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد گردید، افزود: برای این تعداد فرصت شغلی اعتباری بالغ بر ۳۹۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، در از هدف گذاری ۲۲ هزار فرصت شغلی برای سال جاری خبر داد و عنوان کرد: بدین منظور ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سال ۱۴۰۱ اختصاص داده شده است.
انتهای پیام/.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید توسط تیم مدیریت در «گیلان پیام» منتشر می شود.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.