×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲
از ابتدای پیک سال جاری تاکنون حتی یک مورد قطعی برق بعلت کمبود تولید نداشته ایم

گیلان پیام/آرش کردی با تاکید بر اینکه با وجود افزایش مصرف، امسال حتی یک مورد قطعی برق به دلیل کمبود تولید نداشته ایم خاطرنشان کرد: هفته بسیار گرمی پیش رو داریم و نیازمند کمک و همراهی هموطنان هستیم.
وی در خصوص برخورد با ادارات و دستگاه های پرمصرف دولتی گفت: برنامه‌های مدیریت مصرف امسال در بخش ادارات سختگیرانه اجرا می شود به طوری که در ساعات اداری ۳۰ درصد باید مصارف خود را کاهش دهند و پس از ساعات اداری باید ۶۰ درصد مصرف خود را پایین بیاورند.
کردی یاداور شد: این درحالی است که در مجموعه وزارت نیرو این میزان را سختگیرانه تر اجرا کردیم به طوری که در ساعات اداری، در ساختمان های اداری وزارت نیرو ۴۰درصد کاهش مصرف داشته‌ایم.
مدیرعامل شرکت توانیر در خصوص قطع برق ادارات پرمصرف نیز اظهار داشت: ادارات تاکنون همراهی خوبی داشته اند ولی قابلیت خوبی برای مدیریت بار و مصرف در بخش ادارات وجود دارد و به طور مثال کاهش ساعات کار ادارات باعث کمک ویژه ای به صنعت برق داشته باشد.
کردی افزود: در طی دو هفته گذشته برق اندکی بیش از ۱۰۰ شرکت و دستگاه دولتی را قطع کرده ایم.
وی خاطرنشان کرد: ادارات در صورتی که دیزل ژنراتورهای تولید برق داشته و مورد استفاده قرار دهند، هیچ محدودیتی نخواهند داشت و حتی اضافه تولید برق آنها خریداری می شود.
آرش کردی درباره بخش خانگی‌نیز گفت: بخش خانگی نصف مصرف برق کشور را در دوران اوج مصرف به خودشان اختصاص می دهند و اگر مشترکان در این بخش تنها ۱۰ درصد کاهش در مصرف داشته باشند بدون هیچ مشکلی از تابستان عبور خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه ۳۰ هزار مگاوات سهم‌مشترکان خانگی از مصرف برق در فصول گرم سال است، خاطرنشان کرد: مشترکان اگر تنها ۱۰ درصد کاهش مصرف داشته باشند، در کل کشور ۳ هزار مگاوات مصرف کاهش خواهد یافت.
رئیس هیئت مدیره شرکت توانیر در خصوص نحوه مصرف برق مشترکان در کشور نیز گفت: ۸۰ درصد از جمعیت خانگی کشور زیر الگو یا در سطح الگو برق مصرف می کنند که این تعداد می توانند از مشوق های صنعت برق که به میزان ۵۰۰ تومان به ازای هر یک کیلووات ساعت کاهش مصرف است، بهره مند شوند.
این میزان پاداش دقیقا ۵ برابر هزینه برق مصرفی است که وزارت نیرو از مشترکان دریافت می کند.
کردی تصریح کرد: مشترکان در این طرح حتی می توانند از صنعت برق طلبکار شوند که در این صورت در قبوض ماه های بعدی آنها لحاظ می شود.
وی درباره گروه های پرمصرف نیز ابراز داشت: حدود ۲۰ درصد از مشترکان بیش از الگو مصرف می‌کنند که در میان این گروه، ۲ درصدی هستند که بیش از دوبرابر برق مصرف می کنند.
کردی افزود: در مجموع از بین ۳۰ میلیون مشترک خانگی ۲۵میلیون مشترک ۶۰ درصد و ۵ میلیون مشترک ۴۰ درصد از برق کشور را مصرف می کنند.
وی با تقدیر از مردم در سراسر کشور به دلیل همراهی با برق گفت: هموطنان اگر در ساعت اوج‌مصرف استفاده از وسایل برقی را به نیمه شب یا ساعت خنک روز منتقل و دمای کولرهای گازی را روی ۲۵ درجه و کولرهای آبی را روی دور کند قرار دهند، ۱۰ درصد کاهش مصرف، به راحتی و بدن آنکه رفاه و آسایش آنها کاهش یابد، قابل دسترسی است.
مدیرعامل شرکت توانیر در پایان یادآور شد: تاکنون بخش های صنعت و کشاورزی به خوبی با صنعت برق همراهی کرده اند که جای تقدیر دارد./انتهای پیام

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید توسط تیم مدیریت در «گیلان پیام» منتشر می شود.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.